Boşanma davaları evli olan kadın ve erkeğin evliliklerini bitirmek istemeleri üzerine açılan davalardır. Bu davalarda çocukların velayeti, mal paylaşımı gibi pek çok faktör göz önünde bulundurulmalıdır. Bu nedenle iyi bir boşanma avukatı seçilmelidir.

İyi bir boşanma avukatının evliliğin ve aile kurumunun kutsal olduğuna inanması ve mümkün olduğunca az hasarla davanın sonuca ulaşmasını sağlaması gerekmektedir. Ayrıca avukatın boşanmak istediğiniz eşinizden yüksek miktarda tazminatlar ve nafakalar alacağınıza ilişkin vaatlerinin olmamasına özen göstermeniz gerekmektedir. İyi bir boşanma avukatı bu kararı vermek konusunda gerçekten düşünüp düşünmediğiniz ve kararlı olup olmadığınız konusunda soru sormalı ve emin olduğunuzdan emin olmalıdır. Aynı zamanda boşanmanın tarafları birbirine düşman etmeyeceğini hatırlatmalı ve sizin maddi ve manevi olarak en az hasarla süreci atlatmanıza yardımcı olmalıdır. Avukatınız avukatlığın bir kamu hizmeti olduğunun bilincinde olmalı ve kesinlikle sizi galeyana getirecek konuşmalar yapmamalıdır. İyi bir boşanma avukatı çocukların bu süreçte yaşayacaklarını değerlendirmeli ve çocukların velayeti, eğitimleri, evlilikleri, sünnetleri, mezuniyetleri gibi süreçlerde birbirinizle görüşeceğinizi hatırlatmalı ve bu nedenle düşmanca yaklaşımlarda bulunmanızdan kaçınmanız gerektiğini hatırlatmalıdır.

İyi bir boşanma avukatı aynı zamanda tüm prosedüre hakim olmalıdır. Bunun yanında güncel değişiklikleri, farklı yasaları ve gelişmeleri takip etmelidir. Avukatın en önemli özelliği iyi bir dinleyici olmasıdır. Dinlediği tarafı oldukça duyarlı bir şekilde dinlemeli ve dinlediklerini uygun biçimde analiz etmelidir. Aynı zamanda duyarlılık sahibi olmalı ve tarafların adilane şekilde hak paylaşımlarının yapılması için elinde bulunan gücü kullanmalıdır. Ancak bu şekilde boşanmanın sağlıklı bir şekilde yapılmasını sağlayabilir. Haklar ve yükümlülükler konusunda net bilgiler veren ve bunu müvekkiline de açık bir şekilde anlatan avukatın oldukça iyi bir avukat olduğu söylenebilir.

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.