Soru;

Merhaba, birkaç sene önce evlendim, kısa süre içerisinde boşanmaya karar verdik. Ben yurt dışında yaşıyorum eşim ise Türkiye’de ikamet ediyor. Türkiye’de boşanma davaları çok uzun sürüyor mu? Eşim, boşanmak istemediğini belirtiyor, yani anlaşarak boşanma imkânımız yok gibi görünüyor. Eşim benden takılan altınları geri isteme gibi bir talepte bulunabilir mi? Türkiye’de hukuk konularından çok bilgim yok, o yüzden sizlerden yardım istiyorum, teşekkürler.

Cevap;

     Eşiniz boşanma konusunda anlaşmaya varmıyorsa bu süreç uzayabilir, eğer geçinemediğinizi tanıklar ile ya da kanıtlarla delil olarak sunabilirsiniz işiniz kolaylaşır, aksi takdirde dava süreleri çok uzun sürebiliyor. Eğer sonuç alamazsanız ve 3 yıldır hiç görüşmediyseniz, dava boşanma ile sonuçlanabilecektir. Altınların iadesi ve nafaka hâkimin takdirine bağlıdır, eğer taraflardan biri boşanma nedeni ile yoksul duruma düşerse yoksul duruma düşecek kişiye nafaka bağlanır. Eşinizle tekrardan görüşerek anlaşmalı boşanma yoluna başvurmanız daha iyi olacaktır. Siz daha iyi sonuçlar alabilmek için boşanma davalarında uzman bir avukat ile hareket ederseniz dava süreciniz çok kısa sürede de sonuçlanabilecektir.

ankara-bosanma-avukatı

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.