Soru;

Bir arkadaşım, nasıl yaptığını bilmiyorum ama benim ve babamın üstüne bir telefon hattı almayı başarmış. Bu çıkardığı hatlar ile de yaklaşık bin TL civarında konuşma yapmış ve fatura ödememiş. Bana da bu borçlardan ötürü mal beyanı yapmam istenmiş ama tebligat gelmedi. Tebligat gelmeyince ben de mal beyanında bulunmadım ve bulunmadığım için de bana dava açmışlar. Bu durumda ne yapmam gerekiyor? Arkadaşımın bizim üzerimizden hat alması zaten bizim suçumuz değil, ayrıca mal beyanından da haberim yoktu. Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Cevap;

     Arkadaşınızın sizin üzerinize hat vb. şeyler çıkartabilmesi için ya kimliklerinizin arkadaşınızda olması gerekiyor ya da bütün bilgilerini bilmesi gerekir ve hat aldığı yerde arkadaşı olmalıdır. O arkadaş hakkında şikâyetçi olun bence. Tebligat size gelmemişse ve imzalamamışsanız bu bir sorun teşkil etmez, durumunuzu izah edin, neden mal beyanında bulunamadığınızı söyleyin ve borcunuzu da ödeyeceğinizi belirtin, tabi borcu ödeyecek gücünüz varsa bunu söyleyin aksi takdirde borcu kabullenip ödememekten hapis cezası alabilirsiniz. Siz bu konularda davaya bakmış bir icra avukatı ile iletişime geçin ve durum değerlendirmesi yapın.

icra-avukatı-ankara

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.