Soru;

Eşimle evli olmamıza rağmen üç yıl gibi uzun bir süredir ayrı bir şekilde yaşamaktayız. Boşanma davasının kısa sürede sonuçlanması için ayrı yaşadığımızı nasıl kanıtlayabiliriz? Ayrı yaşadığımıza dair görgü tanıkları varsa bu görgü tanıklarının sözlü ifadeleri yeterli mi yoksa daha kuvvetli bir delil mi gerekiyor? Eşim ayrı yaşadığımızı kabul etmezse bu durum dava sürecini uzatır mı? Ayrıca evlilikten olan bir çocuğumuz var, çocuk olma durumunda da dava uzun sürebilir mi?

Cevap;

     Üç yıl uzun bir süre, eğer o kadar uzun yıllardır birbiriniz ile görüşmediğinizi ispat ederseniz evlilik birlikteliğinin devam edememesi nedeni ile dava kısa sürebilir. Kendiniz nerede yaşıyorsanız bağlı bulunduğunuz nüfus müdürlüğünden ikamet alabilirsiniz ya da herhangi bir faturayı delil olarak sunabilirsiniz. Eşiniz ayrı yaşadığınızı inkâr etse de şahitler ve deliller ile kanıtladıktan sonra eşinizin ne dediğinin önemi yoktur. Görgü tanıkları davalar için en önemli kanıtlardandır, sözlü ifadeleri yeterli olabilmektedir. Çocuğunuz olma durumundan dolayı davanın uzaması mümkün ama üç yıl ayrılığı kanıtlarsanız süre kısalabilir. Siz sağlam bir boşanma avukatı arayın ve davanız daha kısa sürelerde sonuçlansın.

boşanma-avukatları-ankara

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.