Soru;

Merhabalar, ailemin 25 yıllık birliktelikleri var, son zamanlarda ise anlaşamaz oldular ve annem daha fazla dayanamayacağını belirterek eşyalarını da yanına alarak evden ayrıldı. Evlilik sonrası sahip oldukları 2 adet ev babamın üzerine kayıtlı, bankalardaki paralarda babamın adına duruyor. Annemin evi terk etmiş olması bu taşınabilir ya da taşınamaz mallarda hak kaybetmesine neden olur mu? Babam, annemden habersiz şekilde evleri satabilir mi? Annem herhangi bir boşanma davası açmadı, babamın ne yaptığı konusunda fikrimiz yok, herhangi bir belge gelmedi. Bu durumda izlenmesi gereken adımlar konusunda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa sevinirim, teşekkürler.

Cevap;

     Aile bireylerden birinin evi terk etmiş olması evlilikte sahip olunan eşyalarda hak kaybolmasına neden olmaz. Evlerin satışının engellenebilmesi için de, o ev evlilikte alında ve benim de hakkım var diyerek şerh koydurabilirsiniz. Bu durumda babanız, annenizin haberi olmadan evin satışını gerçekleştiremeyecektir. Banka hesabı ortak hesapsa tabi oradan da hak iddia edilebilir, aynı şekilde borçlar konusunda da aynı durumlar gözetilebilir. Bence sizin uzman bir görüşe ihtiyacınız var, bundan ötürü bölgenizdeki uzman bir avukattan yardım almanız faydanıza olacaktır.

ankara-en-iyi-boşanma-avukatı

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.