Soru;

Merhaba, ben Hollanda’da yaşıyorum, eşim ile 11 yıllık bir evlilik hayatımız var. Son 3 yıldır ise ilişkimiz çok kötü olduğu için boşanma kararı aldık. Benim boşanma davam Türkiye’de olacak, bu davanın sonucu Hollanda’da da geçerli olabilir mi? Benim Türkiye’de boşanabilmek için ne gibi şeyler yapmam gerekir? Dilekçe mi vermeliyim, mahkemeye mi başvururken ne gibi şeylere ihtiyacım olacaktır? Türkiye’deki hukuk konusunda yeterince bilgiye sahip değilim, bundan ötürü de ne yapacağımı şaşırmış durumdayım. Anlaşmalı boşanma olduğu için nafaka, tazminat olmayacak, çocuklar annesinde kalacak. Bu durumda dava ne kadar sürer?

Cevap;

     Anlaşmalı boşanmalarda 1 yıl evli kalmak yeterli, bu durum sizin için sorun değil zaten, anlaşmalı boşanma dilekçesini detaylı şekilde doldurarak mahkemeye iletmeniz gerekiyor. Çocuğun velayetinin kim de olacağına hâkim karar verir, tabi siz anlaştıysanız ve herhangi bir suç ya da hastalık yoksa bir sorun olmadan velayet anneye verilir. Genelde anlaşmalı boşanmalar tek celsede biter. Hâkim, uzun süre evli olduğunuz için bir süre ayrı kalın tekrar düşünün gibi bir fikir ortaya atabilir. Siz Türkiye’de iyi bir boşanma avukatı ile konuşursanız sorularınız hakkında daha detaylı ve doğru bilgiler alabilirsiniz.

anlaşmalı-boşanma-avukatları

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.