Soru;

Merhaba, 2 yıllık evliyim ve 8 aylık bir oğlum var. Eşimin başka bir bayan ile ilişkisi olduğunu biliyorum, bundan ötürü de eşime boşanma davası açmayı düşünüyorum. Eşimin bu onur kırıcı davranışından dolayı oğlumun velayetini almak istiyorum ve hatta bu ahlaksızlık sebebi ile eşimin de oğlumu görmesini istemiyorum. Ayrıca nafaka talebinde de bulunmayı düşünüyorum. Bu gibi durumlar da nasıl bir yol izleme mi tavsiye edersiniz? Tek celsede boşanma ve diğer taleplerimin gerçekleşme ihtimali var mı?

Cevap;

     Eşinizin sizi aldattığını belgeler ile ya da şahitler vasıtasıyla kanıtlayabilirseniz onu kırıcı ve ahlaksız davranıştan dolayı tek celsede boşanma ihtimaliniz bulunmaktadır. Oğlunuz henüz küçük olduğundan ötürü yüksek ihtimal ile mahkeme velayeti size verecektir. Velayeti siz de olsa dahi, çocuğun babasını görmesinden mahrum bırakamazsınız, o hâkimin takdirinde olan bir şeydir. Eşinizin bu durumunu kanıtlayabilirseniz ahlaksız davranıştan ötürü babasında yatılı kalmamasını isteyebilirsiniz, sadece günün belirli saatlerinde görüşür ve size tekrar geri getirir. Nafaka sizin ekonomik durumunuz kötü ise bu doğrultuda karar verilecektir. İyi bir boşanma avukatı ile irtibata geçmeniz sizin menfaatinize olacaktır.

aldatma-nedeni-ile-boşanma

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.