Soru;

Eşim ile uzun dönem bir evliliğimiz oldu, aramızdaki geçimsizlik nedeni ile de son 4 yıldır ayrı bir şekilde yaşamaktayız. Ben eşimden boşanma istiyorum, bunun için de dava açmıştım fakat eşim boşanmak istemediği için daha ileri bir tarihe ertelenmek zorunda kaldı. Eşim ile görüştüm ve boşanmamız gerektiğini söyledim zaten 4 senedir de ayrı yaşıyorduk, eşim yine kabul etmedi ve tehditkâr konuştu. Eşim benim üzülmem için sürekli boşanmak istemediğini belirtiyor ve dava uzuyor. 4 sene gibi uzun bir dönem ayrı yaşadığımızı kanıtlayacak kişiler var, bu gibi durumda eşim ayrılmak istemese dahi benim bir sonraki duruşmada eşimden boşanmam mümkün müdür?

Cevap;

     Davaya sunduğunuz dilekçede, evliliğin temelden sarsılması nedenini belirtmeniz gerekmektedir. Zaten siz çok uzun bir süre ayrı yaşamışsınız, bildiğim kadarı ile üç ay süre ile ayrı evlerde yaşamak bile boşanmak için geçerli bir sebeptir. Tabi, sizin çocuğunuz var mı bilmiyorum, belki hâkim bu durumdan dolayı da dava sürecini uzatmak istemiş olabilir. Bu tip davalarda hâkimin takdir yetkileri geniş bir yere sahip olmaktadır. Eşinizden 4 sene ayrı yaşadığınızı belge ve şahitler ile ispat edebilirseniz bir sonraki duruşmada boşanabilirsiniz. Siz boşanma davalarında başarılı olmuş avukatlar ile görüşürseniz daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

boşanma-avukatı-ankara

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.