Soru;

Merhaba, kredi kartına kapılanlardan biri olarak epey yüklü şekilde bir borcum olmuştu. Ben de yurt dışında bir iş buldum ve acilen gitmek zorunda kaldım. Tabi, çok acil şekilde gittiğim için borçlarım hakkında detaylı bir bilgi ya da düzenleme yapma fırsatım olmadı. Adres olarak da hiçbir zaman ailemin adresini göstermedim. Borçlarımdan dolayı ailemin adresini göstermeme rağmen borcumu ailemden tahsil etmeye çalışabilirler mi? Yurt dışından Türkiye’ye izne geldiğimde ya da Türkiye’ye yerleşmeye karar verdiğimde hapis cezası alma ihtimalim bulunuyor mu?

Cevap;

     Borçlarınızdan dolayı size gelecek olan tebligatlar nüfusta kayıtlı olan adresinize gönderilir. Sizin ikametiniz ailenizin evindeyse tebligatlar oraya ulaşır, siz adreste bulunmadığınız için de geri döner. Tebligatlara imza atmadığınızdan dolayı ya da ulaşamadığından dolayı hapis cezasından belki kurtulursunuz. Tabi sizin borçlar için öncelikle mal beyanında bulunmanız gerekiyordu, bunu da yapamadığınız için bir takım hukuksal sorunlar ile boğuşabilirsiniz. Türkiye’ye giriş yaptığınız an sizi alıkoyabilirler, bunun için siz Türkiye’ye gelmeden önce sağlam bir icra avukatı ile irtibat kurun ve ne yapmanız gerektiğini avukatınız ile görüşün.

icra-nedeni-ile-hapsi-cezası

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.