Soru;

Ben Amerika’da yaşarken birçok olayı protesto etmek için siteler Hacklemiştim, tamam belki hack iyi bir şey değil ama bu da bir şekilde yanlış yapılan şeyleri protesto etme yöntemidir. Aynı şekilde burada yanlış yayınlar yaptığını düşündüğüm bir siteyi hackledim, tabi bu hack işlemini yaparken kimliğimi gizlemeyi ihmal ettim. Sitesini hacklediğim kişiler de beni tespit etmişler ve beni dava edeceklerine dair bir mail gönderdiler. Şimdi, benim bu yaptığım işlerden dolayı ceza alma ihtimalim nedir? Alırsam ne kadar ceza alırım?

Cevap;

     Bilişim suçları içerisinde yer alan bu hareket sizin başınızı ağrıtabilir. Herkes kendi adeletini kendisi sağlamaya çalışırsa dünyanın hiçbir yerinde hiçbir kimse düzeni ve barışı sağlayamaz. Siz şikâyetçi olduğunuz konuları gerekli mercilere ileterek sonuçlara ulaşmaya çalışmalısınız. Öncelikle sizin yaptığınız bu işlemden dolayı karşı taraf nasıl bir zarar gördü? Karşı tarafın yaptığı yayınlar ülkeye zarar verebilecek şeyler ise zaten sizi dava edemezler. Daha önce bu tür bir suç işlemediyseniz belki hâkim sizin para cezası almanızı yeterli bulabilir. Tabi hacklediğiniz yerin maddi kaybı büyükse bunu ödemek zorunda kalabilirsiniz. Bence kendinize iyi bir bilişim avukatı bulun ve davaya öyle katılın.

site-hack-cezası

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.