Soru;

Merhaba, ben de kredi kartını sorumsuzca kullananlar kervanına katıldım ve işlerim de istediğim gibi gitmediği için haciz ile karşı karşıya kaldım. Benim üstüme ait bir şeyim yok, zaten ailem ile beraber yaşıyorum, fakat borçlarımdan dolayı ailemin mağdur olmasını da istemiyorum. Yaptığım araştırmalara göre, ikamet adresindeki eşyaları borçlar nedeni ile haczedebiliyorlarmış, benim aile evine haciz işlemini engelleyip ailemin mağdur olmasını önlemem için ne yapmam gerekiyor? Çünkü evdeki hiçbir eşyayı ben almadım, zaten alacak gücümde yok, yardımcı olacak arkadaşlara teşekkürler.

Cevap;

     Kredi kartı ya da başka borçlar nedeni ile haciz kararı çıkarsa ikametiniz neredeyse oraya hacze gidilir. Haciz memuru gerekli tespitleri yapar, sizin olduğunu düşündüğü bütün eşyaları da haczetme yetkisi vardır. Evinizdeki her eşyanın annenizin ya da babanızın olduğunu gösteren herhangi bir belge mevcut ise ailenizde bunu ispat edecek belgeleri gösterirse evinizdeki hiçbir eşyaya kimse el koyamaz. Fakat faturalar yoksa sizin olduğuna kanaat getirilen her şeye el koyulacaktır. Ailenizin mağdur olmaması için haciz davalarında rol almış icra avukatı ile görüşmeniz gerekmektedir.

Aile-Evine-Haciz

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.