Soru;

Birkaç yıl önce eşimden boşanmıştım, çalışmadığım için de eşimden aylık 250 TL gibi bir tutar nafaka alıyorum. Tabi, eşimin de fazla maaşı olmadığı için tutar biraz düşük. Ben ailem ile beraber yaşamaya başladım, ihtiyacım olan birkaç eşya aldım ve aldığım eşyalar karşılığında da senet imzalamıştım. Borçlarımı ödeyemediğim için de senet imzaladığım kişi bana dava açacağını söyledi, borcu ödeyecek gücüm maalesef yok. Karşı tarafın bana açtığı dava sonucu nafakama haciz gelme ihtimali var mı? Ailemdeki herhangi bir bireyin maaşına haciz gelebilir mi?

Cevap;

     Bildiğim kadarı ile nafakaya haciz gelemiyor. Aileniz ile yaşıyorsunuz, ikamet kayıtlarınızda da ailenizin yanında kaldığınız tespit edilirse ödemediğiniz borçlar nedeni ile ailenizin evindeki eşyalara haciz gelme ihtimali çok yüksek. Eğer evinizdeki her eşyanın fişlerini ya da faturalarını sakladıysanız ve o faturalarda sizin adınız yer almıyorsa hiçbir haciz memuru o eşyaları haciz edemeyecektir. Bence siz borçlu olduğunuz kişi ile anlaşma yoluna giderek borçlarınızı taksitlendirme yolunu seçmelisiniz, böylece işiniz rahat olur. Bu durumu denediniz ama olumlu sonuç alamadıysanız bir icra avukatının görüşünü almanız faydalı olacaktır.

nafakaya-haciz-gelir-mi

Ankarada çok sayıda alanında uzman boşanma avukatı,alanında uzman ağır ceza avukatı,alanında uzman icra avukatı ve alanında uzman bilişim avukatı bulunmaktadır. Dolayısıyla Ankarada çok iyi boşanma,ceza,icra ve bilişim avukatları bulabilirsiniz. Anlaşmalı boşanma davası mı açacaksınız? Çok iyi bir ceza avukatına mı ihtiyacınız var? Nafaka ya da boşanma davası mı açacaksınız? Bilişim dalında uzman bir avukata mı ihtiyacınız var? Bu sorular doğru avukatı bulmanız konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.